Predmety

Keďže noviniek z Diabla 3 stále pribúda, rozhodol som sa pripraviť článok, ktorý zhrnie všetky doteraz známe predmety v Diable 3. Tak teda, môžeme začať:

Gemy

Gemy, ako jedna z mála vecí ostali podobné ako v Diable 2, iba s niektorými úpravami. Tá najzásadnejšia je, že v Diable 3 budú mať gemy až 14 úrovní kvality. Gemy na vyšších úrovniach budú veľmi vzácne, pretože nájsť bude možné iba prvé štyri úrovne gemov. Na ostatné úrovne budete musieť gemy spájať u jewelera. Na to ale bude potrebné zlato a 3 gemy slabšej kvality.
Princíp gemov ale ostal zachovaný. Budú sa vkladať do výzbroje a vylepšovať ju. Každému typu výzbroje gem pridá iný bonus. Neoficiálne sa šušká, že by gemy mohli nahradiť runové slová. Či to ale bude pravda, uvidí sa neskôr.

Runy

Jedna z najzásadnejších zmien oproti Diablu 2 je systém run. V Diable 2 sme ich vkladali do predmetov a vylepšovali vlastnosti predmetu. Ak sme ich vložili v presnom poradí, skladali sme runové slová, teda špeciálne veci so špecifickými vlastnosťami. V Diable 3 sa ale runy do predmetov vkladať nebudú. Budú sa vkladať do kúziel a vylepšovať ich vlastnosti, ako napríklad zvyšovanie poškodenia, menšia spotreba many, ako aj viacnásobný úder. Niektoré runy budú meniť aj vzhľad kúzla, takže jedno kúzlo bude mať aj niekoľko rôznych prevedení.
Každá runa môže ovplyvniť každé kúzlo v hre, čo je dosť náročné na spracovanie. A to je aj dôvod, prečo nebude 50 rôznych rún, ale iba 5. Aj runy budú mať rôzne úrovne kvality. Malo by ich byť 5.

Elixíry a zvitky

Elixíry sa budú vylepšovať hráčove schopnosti na určitý čas. V Blizzcon deme bol tento čas nastavený na 300 sekúnd. Doteraz známe elixíry zlepšuju: silu, obratnosť, vitalitu, energiu a počet životov.

Zvitky podobne ako elixíry, vylepšujú hráčove schopnosti. Zatiaľ boli zverejnené tieto zvitky:
  • Scroll of Town Portal: Otvára portál do mesta. Podľa posledných informácii bol ale zrušený.
  • Scrolls of Identity: Bude pridávať identitu veciam.
  • Scroll of Superior Protection: Zvyšuje armor hráča na určitý čas.
  • Scroll of Detection: Nieje jasné, čo presne robí. Pravdepodobne odhalí neviditeľných nepriateľov.
  • Scroll of Wealth: Dovoľuje hráčovi predať svoje veci priamo na mieste, kde je.

Nápoje: Tak ako v Diable 2, aj tu budú nápoje na dopĺňanie zdravia. Budú ale vzácnejšie, lebo sa nebudú tak často vyskytovať. Nápoje na zlepšujú many úplne vymizli.

V Diablo 3 budú aj špeciálne nápoje, ktoré nebude možné použiť na seba, ale iba na spoluhráča. Zatiaľ je známy jeden, ktorý pravdepodobne oživí spoluhráča, ak padne v boji.

Výzbroj

Aj samotná výzbroj hráča prešla zmenami. Pribudli až 3 nové druhy výzbroje a to nohavice, chánič ramena a chránič ruky. Tak ako aj v Diablo 2, aj tu budú veci klasické, magické, raritné, setové a nakoniec unikátne. Či sa zachovajú aj farby, chránič jasné. Špekuluje sa, že unikátne veci budú mať purpurovú farbu, tak ako v hre World of Warcraft.

Esencie a zlato

Esencie sa budú získavať zo salvaging. Teda rozkladom nepotrebných vecí. Esencií bude viac druhov, ako napríklad magická alebo raritná. Esencie budú potrebné na vylepšovanie artisanov, alebo na craftovanie. Veci budete môcť kedykoľvek rozložiť na esencie, aj počas boja napríklad. Nebude potrebné kvôli tomu hodiť do mesta.

Blizzard taktiež prezentoval, že zlato bude mať oveľa vyššiu hodnotu ako v Diable 2. Bude potrebné napríklad pri craftingu, vylepšovaní gemov ako aj pri vylepšovaní artisanov. Pri smrti nebude zlato ubúdať, ale poškodí sa výzbroj hráča, ktorú potom bude potrebné opraviť, na čo bude taktiež potrebné zlato.


Nakoniec prikladám ukážku, ako blizzard vylepšoval inventár:
Copyright © 2009 diablo3.sk
Design & Code: Safo, Hunter
Sponzor : progamingshop.sk
Stránka bola vygenerovaná za 0.0079999999999999 sekúnd.

Objednať

Diablo 3

Diablo 3

Fórum

 25.06  »  Leos
 Autorizacia
 03.05  »  Sialka
 Inštalácia
 09.04  »  k3bab
 redeem kody

Obrázok