Zdravie

Názov článku je možno trochu zavádzajúci, niekto si môže predstaviť, že tu nájde návody na zdravý životný štýl. No nie je to celkom tak, budeme sa tu venovať zdraviu v Diablo 3.

Najskôr by sme si však mohli pripomenúť, ako vyzeral systém zdravia v Diablo 2. Zdravie sa dalo dopĺňať pomocou liečivých lektvarov, ktoré vypadávali z mŕtvych nepriateľov, poprípade ste si ich pohli zakúpiť u obchodníka v meste. Lektvary teda neboli nič výnimočné, bežne ich mal hráč pri sebe aspoň 12 ak nie viac.

Hra podľa toho aj tak vyzerala. Bol boss na ktorého ste sa chystali príliš ťažký? Nevadí. Stačí si kúpiť inventár plný lektvarov a boj je hneď o niečo jednoduchší. Alebo ešte lepšie. Sám si ešte pamätám, ako som sa chystal bojovať proti 3 barbarom v Arreat Summit. Kedže sa v danej lokácii nedal vyčarovať Town Portal, vyhádzal som tam 3 plné inventáre lektvarov, ktoré mi pomohli boj vyhrať.
 

Tvorcovia Diablo III si tieto nedostatky uvedomovali a tak sa rozhodli radikálne zmeniť systém zdravia.
V Diablo III je zdravie - zostávajúca životná energia - znázornené rovnako ako v Diablo 2, krvavo-červeným orbom v ľavom dolnom rohu obrazovky.
Systém zdravia je navrhnutý tak, aby vás nútil pri boji premýšľať, snažiť sa udržať si čím viac zdravia a nie bezhlavo piť jeden liečivý lektvar za druhým.


Stále je možné nájsť alebo zakúpiť liečivé lektvary, tie sa však vyskytujú len veľmi zriadkavo a preto sú omnoho vzácnejšie ako v Diablo 2. Sú tiež limitované aj časovo. Nie je možné vypiť viac lektvarov v krátkom časovom intervale.

Samozrejme sa tu budú vyskytovať aj určité kúzla, ktoré umožnia regeneráciu zdravia, tieto kúzla sú však špecializované a vyžadujú si opatrnú hru.

Lektvary a kúzla poskytujú dostatočné uzdravenie, ale na prežitie viacerých bojov je potrebné aj niečo iné.
Tu prichádzajú na scénu takzvané Health Globes. (Slovenský preklad si veľmi neviem predstaviť a preto budeme uvádzať originálny anglický názov).

Health Globes

Health Globes sú vznášajúce sa červené gule, ktoré vypadávajú z mŕtvych nepriateľov. Tieto gule sú hlavnými prostriedkami na obnovu zdravia v Diablo 3. Keď zoberiete Health Globe, vaše zdravie (ako ja zdravie všetkých spoluhráčov v partii) bude doplňené o určitý počet percent, ktorý závisí na type Health Globe.

Vždy keď zabijete "regulárneho" nepriateľa, či už zajacieho démona alebo šialeného okultistu, je tu určitá šanca (nie však 100%), že z neho vypadne slabší Health Globe. Frekvencia vypadávania slabších typov Health Globe je vačšia ako silnejších typov lebo doplnia len málo percent zdravia.


Copyright © 2009 diablo3.sk
Design & Code: Safo, Hunter
Sponzor : progamingshop.sk
Stránka bola vygenerovaná za 0.007 sekúnd.

Objednať

Diablo 3

Diablo 3

Fórum

 25.06  »  Leos
 Autorizacia
 03.05  »  Sialka
 Inštalácia
 09.04  »  k3bab
 redeem kody

Obrázok