O hre

Diablo 3 je pokračovaním populárnej RPG hry Diablo 2. Diablo 2 je aj teraz, 10 rokov od svojho vydania, označovaný ako kráľ RPG hier. Žiadna hra ho za ten čas neprekonala, podarí sa to Diablu 3?

Grafika

Grafika v Diablo 3 je kompletne v 3D. Zatiaľ sa nevie, či sa bude dať aj otáčať kamerou, alebo bude pevne nastavený pohľad na hru. V gameplay videu sme mali možnosť vidieť, že grafika vyzerá naozaj úchvatne a každé kúzlo má krásny a jedinečný efekt. Všeobecne je grafika svetlejšia a pestrejšia ako v doterajších dieloch, preto sa nemusí každému páčiť. No autory nás ubezpečili, že čím ďalej budete v hre, tým bude grafika temnejšia. Diablo 3 nebude používať najnovšie grafické vylepšenia, ako je DirectX 10, pretože chce umožniť hranie aj majiteľom starších počítačov.

Fyzika

Novinkou je plne zničiteľné prostredie a fyzika v hre.Fyzika beží na Havok engine, na ktorom bolo robených viac ako 150 hier a je veľmi populárny. Fyzika vplýva aj na mŕtvoly monštier, takže odteraz bude likvidácia monštier ešte zábavnejšia. Vďaka fyzike sa dajú zabíjať aj monštrá a vyriešiť rôzne situácie. Napríklad ak proti vám stojí skupina monštrier a stena okolo nich je podopretá pilierom, ak ho zničíte, stena zabije monštrá.Náhodnosť

Séria diablo vždy náhodnosťou, či už vecí ako aj vytváraním máp. Vďaka tomu hry naberali na znovuhratelnosti. Ako autori oznámili, Diablo 3 nebude mať náhodne vytvárané prostredie. To bude vždy rovnaké, náhodne generované budú iba dungeóny, do ktorých môžete prejsť z hlavného prostredia.
Autori spomenuli, že v hre budú aj náhodné udalosti a questy. Napríklad hráč môže nájsť náhodný karavan, ktorý musí dopraviť do bezpečia. O tomto sa ale veľa nevie a tak si musíme počkať na presnejšie informácie.

Čo je ale isté, že náhodnosť vypadávania a generovania ostane podobná a dokonca vylepšená ako v predchádzajúcich dieloch. Veľká zmena je ale vo vypadávaní predmetov pre hráčov. Kým v Diable 2 vypadli predmety pre všetkých hráčov, v Diable 3 budú vypadávať predmety pre každého hráča zvlášť. Takže sa už nestane, že jeden hráč vyzbiera všetky predmety a iným nič neostane.

Systém životov

Ďalšia veľká zmena v Diablo 3 sa týka dopĺňania životov. Kým v Diable 2 sa mohli kupovať a používať nápoje na zdravie, v Diablo 3 to už nebude možné.
Tam budú existovať takzvané Health Orby, ktoré budú vypadávať z monštier a doplnia určité množstvo životov. Síce budú exitovať aj nápoje na dopĺňanie zdravia, no nebudú sa môcť kúpiť iba nájsť. Autori tútu zmenu komentovali tým, že hra v Diablo 2 sa používanie nápojov zneužívalo a boj tým strával na atraktivite. Týmto krokom by mala byť hra zábavnejšia a bude záležať viac na spolupráci medzi hráčmi.
Copyright © 2009 diablo3.sk
Design & Code: Safo, Hunter
Sponzor : progamingshop.sk
Stránka bola vygenerovaná za 0.007 sekúnd.

Objednať

Diablo 3

Diablo 3

Fórum

 25.06  »  Leos
 Autorizacia
 03.05  »  Sialka
 Inštalácia
 09.04  »  k3bab
 redeem kody

Obrázok